skip to main content

O společnosti

Firma Albion development, s.r.o. byla založena roku 2006 jako nástupce firmy Albion systems s.r.o. s praxí v oboru od roku 1993 v oblasti na vývoje a implementace zakázkového software a správy počítačových sítí. Poskytujeme správu sítí typu Windows, záruční a pozáruční servis dodávaných hw a sw komponent.

Firma se profiluje ve dvou oblastech IT dodávek

  • Dodavatel sítí typu LAN (podnikové sítě) i rozsáhlých sítí WAN (propojení poboček firem) s integrací do sítě Internet. Dodávky HW a SW a poskytování IT servisu dálkově a on-site na bázi servisních smluv. Při propojování sítí používáme služeb Telco operátora T-mobile/GTS (datové linky, internet linky, hlasové služby, virtuální ústředny)
  • Zakázkový software většího rozsahu, zaměřený na zpracování databází, specifických agend obchodních firem a státní správy a samosprávy. Software pracuje v sítích LAN a WAN s SQL servery Microsoft a Oracle a úložišti HP EVA, EMC. Těžiště služeb je v následné správě sítě a software, pravidelné údržbě a zásazích při poruchách s parametry SLA.

Servisní tým zahrnuje centrální Helpdeskové pracoviště Praha s dálkovým připojením nebo osobní návštěvou technika u klienta. Dále máme servisní techniky v městech Plzeň, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Brno, Ostrava, České Budějovice.

Firma Albion development s.r.o. je držitelem certifikátů pro Prodej a servis od firem Cisco, APC, HP, IBM, DELL, EMC, Acer, Microsoft a dalších.

V oblasti síťové infrastruktury se naše firma se specializuje na dodávku strukturovaných kabeláží, aktivních prvků sítě firmy Cisco a následnou správu sítě. Kabeláž splňuje certifikaci CAT 5e, CAT6 a CAT 7, což ověřujeme závěrečným měřením. Používáme prvky Panduit, Belden a Schrack. Námi realizované zakázky dosahují k této chvíli přes 10.000 přípojných míst.

V oblasti správ sítí mají naši technici rozsáhlé zkušenosti s programy platformy Microsoft, zejména produktů Windows server, Windows Mobile a Office. Naše firma je partnerem firmy Microsoft pro prodej a instalace jejích produktů, včetně multilicencí.

Vývoj zakázkového software probíhá na platformě Microsoft, zejména Visual Studio.NET s datovou základnou MS SQL server nebo Oracle. Naše projekty pravidelně prezentujeme na mezinárodní vývojářské konferenci Microsoft DevCon.

Naši technici a vývojáři ovládají anglický jazyk v psané i mluvené formě. Mezi naše zákazníky patří i zahraniční firmy se kterými přímo komunikují v angličtině.

Organizační struktura

Naše služby

Návrh řešení na míru
Vývoje software
Správa počítačových sítí
Prodej hardware
Záruční a pozáruční servis
Helpdeskové pracoviště